זכויות עובדים, חיסונים וקורונה

לאחרונה ולאור מגפת הקורונה עובדים רבים נדרשים לעמוד בדרישות התו הירוק אשר מחייב בין היתר עריכת בדיקות לעובדים שלא התחסנו.

יצוין כי הלך הרוח בהחלטות בתי הדין לעבודה עד כה ( אוקטובר 2021) קיבלו את עמדות המעסיקים ואל מול זכות המעסיק לניהול ושמירה על בריאות לקוחותיו ועובדיו אל מול זכות העובד לפרטיות ואטונומיה על גופו, נראה כי עמדת המעסיק גברה עד כה ועל עובדים בכל מקרה למלא אחר תקנות התו הירוק.

כידוע אין חובת התחסנות במדינה, יחד עם זאת, ישנם מעסיקים מסוימים אשר אינם מסתפקים בדרישת הצגת בדיקות מהעובדים בהתאם לדרישות התו הירוק, אלא דורשים מהעובדים להתחסן כתנאי להמשך עבודתם.

אציין כי החובה שמציג מעסיק בדבר חובת התחסנות כתנאי להמשך עבודה הינה פעולה אשר נעדרת מבחינה חוקתית ולעובד עומדות זכויות רבות אל מול ניסיון של כפיית חיסונים כתנאי להמשך העסקה.

יוער כי אף בהחלטה של בית הדין האזורי לעבודה בירושלים מחודש יולי 2021 הוחלט כי על המעסיק להחזיר את העובדת בפועל לעבודה מחל"ת ולשקול את ההתאמות שביקשה העובדת להחיל את עצמה בתום לב ובאופן ענייני בדבר קיום בדיקות, שכן במקרה שם, המעסיק לא קיבל אף את ההתאמות של העובדת בדבר עריכת בדיקות והתאמות אשר העובדת הציעה להמשך העסקתה..

 

 

ליעוץ ללא התחייבות בענייני קורונה וזכויות עובדים וכן בדיני עבודה באופן כללי, ניתן לצלצל

אלי :

052-303-0007

מאמר זה אינו תחליף ליעוץ משפטי פרטני

המאמר מנוסח בלשון זכר אך מופנת ל2 המינים

 

צרו איתנו קשר וקבלו ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

דילוג לתוכן