עורך דין תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה? ממי מקבלים פיצוי ומדוע חשוב להיעזר בעורך דין תאונות עבודה? כל המידע, לפניכם

תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה תוך כדי ועקב עבודתו של הנפגע. למשל: עובד שנפגע בזמן שהשתמש במכונה במפעל, עובדת שהחליקה על שלולית מים במקום עבודתה ושברה את רגלה ועוד. ההגדרה של תאונת עבודה כוללת גם מקרים של פגיעה בדרך לעבודה ובחזרה ממנה. לפיכך, תאונת דרכים שהתרחשה בדרך לעבודה או ממנה, עשויה להיות מוכר כתאונת עבודה.
כך גם, מקרה שבו צעדתם לעבודה, נתקלתם במכשול במדרכה ונגרם לכם נזק גוף. במקרים דומים, כאשר הוכח כי הרשות המקומית התרשלה, נפסקו לנפגע פיצויים, כאשר מהסכום הכולל נוכה הסכום שקבל הנפגע מהמוסד לביטוח לאומי.
אם אתם סבורים, שאירעה לכם פגיעה בעבודה, מומלץ להתייעץ בהקדם עם עורך-דין שמתמחה בתאונות עבודה כדי לבדוק האם הפגיעה נחשבת לתאונת עבודה ומה הפרוצדורה שיש לנקוט במקרה כזה. 

תביעה למוסד לביטוח לאומי

תביעה למוסד לביטוח לאומי להכרה בתאונת עבודה היא תביעה שמגיש עובד שנגרם לו נזק רפואי או בגין נזק שהוחמר שבעטיו העובד מעוניין לקבל פיצוי.
את התביעה למוסד לביטוח לאומי יש להגיש בסניף הקרוב למקום מגורי הנפגע לאחר מילוי הטפסים הרלוונטיים.
טופס חשוב אותו יש למלא הוא טופס ב.ל. 250, הנקרא "בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה". הטופס הוא חלק בלתי נפרד מהמסמכים הרפואיים שיש להגיש, אשר מהווה הוכחה לקרות התאונה והדיווח עליה. הטופס חייב להיות חתום ע"י המעסיק, כולל שמו ותפקידו.
חשוב להקפיד שהמעסיק משתף פעולה וחותם על הטופס כנדרש.

מהמוסד לביטוח לאומי ניתן לקבל שני סוגי תשלומים:

  1. ימי הכרה – הימים שהוכרו על ידי המוסד לביטוח לאומי כימים שבהם המל"ל משלם לעובד דמי פגיעה. דמי הפגיעה ניתנים לנפגע עבודה למשך התקופה שבה נעדר מעבודתו ועד 90 ימים. לאחר שמסתיימים ימי ההכרה ניתן לפנות בתביעה לאחוזי נכות.
  2. אחוזי נכות נקבעים לפי תקנות הביטוח הלאומי על סמך מסמכים רפואיים שהנפגע הגיש ועל סמך בדיקת רופא בוועדות הרפואיות של המל"ל. עובד שנקבעו לו 9%-19% נכות זכאי למענק חד פעמי. עובד שנקבעו לו 20% נכות זכאי לקבלת קצבה קבועה.

עובד שנפגע בתאונת עבודה יכול להגיש תביעה בעצמו למוסד לביטוח לאומי, אך עדיף להגיש את התביעה באמצעות עו"ד שמתמחה בנזיקין וביטוח לאומי, שכן ההבדל בתוצאה עשוי להיות מאוד משמעותי. כך, למשל: אחוזי נכות מתחת ל-9% לא יזכו את הנפגע בדבר! לכן, חשובה ההיוועצות בעו"ד מראש.

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

אם נפגעתם בתאונת דרכים שעונה להגדרה של תאונת עבודה (בעיקרון, בדרך לעבודה או בחזרה ממנה) יש להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי כדי לקבל פיצויים. במקרה של אי הגשת תביעה למל"ל, חברת הביטוח תנכה את סכום הפיצויים שיכולתם לקבל מהמל"ל.

תביעת המעסיק – ביטוח אחריות מעסיקים

במקרים רבים, בנוסף לתביעה שמגישים למוסד לביטוח לאומי, ניתן להגיש גם תביעה נגד המעסיק. חשוב לדעת, כי עובד שנפגע במהלך עבודתו או חלה עקב עבודתו, יכול לקבל פיצוי מהמעסיק באמצעות חברת הביטוח שבה המעסיק מבוטח – מדובר בפוליסת חבות מעסיקים.
פוליסה זו מכסה נזקי גוף שנגרמו לעובד כתוצאה מהתרשלות המעסיק או אי מילוי הוראות בטיחות על ידו, שכן בכל מקום עבודה חלה חובה על המעסיק לספק לעובדיו סביבת עבודה בטוחה. על המעסיק לעמוד בהוראות בטיחות ולספק לעובדיו עזרי הגנה במקרי הצורך ולהעביר להם תדרוכים.
חשוב  להדגיש, כי האחריות של המעסיק אינה מוחלטת, וצריך להוכיח קשר סיבתי, כלומר: בשל התרשלותו נגרמה התאונה.
לעתים עובדים חוששים לתבוע את המעסיק, שמא יתנכל להם בעבודתם. חשוב להפריך חשש זה – חברת הביטוח של המעסיק מתנהלת מול עורך הדין של העובד הנפגע. העובד לא מתנהל ישירות מול המעסיק. חברת הביטוח של המעסיק היא זו שתשלם בסופו של דבר, לא המעסיק עצמו.

מדוע חשוב לפנות לעו"ד תאונות עבודה?

פגיעה בתאונת עבודה מצריכה הבנה בשלל חוקים ותקנות וכן מילוי טפסים רבים ובירוקרטיה סבוכה. עורך דין תאונות עבודה, שיש לו נסיון וידע בתחום, יסייע לכם בכל השלבים הנדרשים, וידאג לכך שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם במהירות האפשרית.

תפקידו של עו"ד תאונות עבודה

עו"ד שעוסק בתאונות עבודה יסייע לכם לעמוד על זכויותיכם מול המוסד לביטוח לאומי ומול חברת הביטוח של המעסיק, במקרים המתאימים.
כדי להימנע מטעויות, מומלץ לפנות לעו"ד, שיסייע לכם בהוכחת התאונה, ברשלנות המעסיק – אם היתה כזו, ובקשר הסיבתי בין התאונה לנזק שנגרם לכם.
עורך הדין יגרום לכם לא להתייאש בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי, שכן הוא זה שיתנהל מולו. בהמשך לכך, הוא ידאג שתקבלו את הפיצוי תוך זמן קצר וטרחה מינימלית מצידכם.

עו"ד יובל אור בעל נסיון רב בנזיקין ותאונות עבודה, והוא ילווה אתכם לאורך כל הדרך – החל מרגע התאונה, עובר בהתנהלות מול הגורמים הרלוונטיים ועד לקבלת הפיצוי.

עו"ד תאונות עבודה

עו"ד תאונות עבודה

עו"ד תאונות עבודה הינו איש מקצוע חשוב וחיוני בכל מקרה בו אירעה לעובד תאונה במהלך יום העבודה שלו ובשל העיסוק שלו ואף בדרך לעבודה וממנה. תאונות עבודה מוגדרות בחוק ביטוח לאומי בסעיף-79 כתאונה שאירעה בזמן העבודה וכתוצאה מעבודתו של העובד אצל מעבידו או מי מטעמו, כאשר מדובר בעובד עצמאי – תאונה שאירעה במהלך עיסוקו במשלח היד ועקב העיסוק במשלח ידו. על פי החוק במדינת ישראל, עובד מתחיל את יום העבודה מרגע בו הוא יוצא מפתח ביתו ויום העבודה מסתיים כאשר העובד שב לביתו. משום כך, תאונות שונות, כולל תאונת דרכים, המתרחשות בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה נחשבות אף הן לתאונות עבודה. למידע ויעוץ נוסף ניתן לפנות אל עו"ד יובל אור.

שירותי עו"ד תאונות עבודה

בכל מקרה של תאונת עבודה יש לפנות למעסיק ולהחתים אותו על טופס מיוחד: ב.ל 250 בו מופיעים כל פרטי המעסיק, פרטיו של העובד ופרטי האירוע והפגיעה, מומלץ לבצע את הפעולה וההליך בהקדם. לאחר התרחשות תאונת עבודה, חשוב לפנות באופן מידי לקבלת טיפול רפואי מוסדר והולם במוסד רפואי מוכר וזאת גם במקרים בהם אתם סבורים כי לא נגרם לכם נזק ממשי. חשוב לפרט בפני הגורמים המטפלים מהן נסיבות התאונה וכמו כן יש להציג ולפרט את ההגבלות והכאבים וההגבלות מהן אתם סובלים. לאחר שקיבלתם טיפול רפואי חשוב לשמור העתק של התיעוד הרפואי ובנוסף, חשוב לשמור את תוצאות הבדיקות שביצעתם כמו: בדיקת CT, בדיקת US וכיו”ב. כמו כן, ישנה חשיבות לפנות לעו"ד תאונות עבודה, שמתמחה בתחום וזאת בהקדם האפשרי היות ו " איך שזה מתחיל ככה זה ממשיך.." לעניין מילוי הטפסים והתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי מהבקשה להכרה ועד לקביעת אחוזי הנכות באמצעות המל"ל.

עורך דין תאונות עבודה - הגשת תביעה למוסד לביטוח הלאומי

בכל מקרה של תאונת עבודה יש לפנות למעסיק ולהחתים אותו על טופס מיוחד: ב.ל 250 בו מופיעים כל פרטי המעסיק, פרטיו של העובד ופרטי האירוע והפגיעה, מומלץ לבצע את הפעולה וההליך בהקדם. לאחר התרחשות תאונת עבודה, חשוב לפנות באופן מידי לקבלת טיפול רפואי מוסדר והולם במוסד רפואי מוכר וזאת גם במקרים בהם אתם סבורים כי לא נגרם לכם נזק ממשי. חשוב לפרט בפני הגורמים המטפלים מהן נסיבות התאונה וכמו כן יש להציג ולפרט את ההגבלות והכאבים וההגבלות מהן אתם סובלים. לאחר שקיבלתם טיפול רפואי חשוב לשמור העתק של התיעוד הרפואי ובנוסף, חשוב לשמור את תוצאות הבדיקות שביצעתם כמו: בדיקת CT, בדיקת US וכיו”ב. כמו כן, ישנה חשיבות לפנות לעו"ד תאונות עבודה, שמתמחה בתחום וזאת בהקדם האפשרי היות ו " איך שזה מתחיל ככה זה ממשיך.." לעניין מילוי הטפסים והתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי מהבקשה להכרה ועד לקביעת אחוזי הנכות באמצעות המל"ל.

תביעות תאונות עבודה

במדינת ישראל, בכל שנה, נפגעים עשרות אלפי בני אדם כתוצאה מתאונות עבודה, כאשר רבים מהם זכאים לקבל פיצוי ותקבולים שונים וזאת באמצעות הגשת תביעות תאונות עבודה. את התביעה ניתן להגיש למוסד לביטוח לאומי ובמקרים בהם יש חשד לרשלנות מצד המעסיק, ניתן לתבוע את המעסיק. בכל מקרה של תאונת עבודה, יש לפנות בהקדם לעורך דין מומחה בתחום תאונות עבודה על מנת לקבל ייעוץ משפטי שיסייע בידכם למקסם את זכויותיכם, לקבל פיצוי הולם ולצמצם עוגמת נפש תסכולים מיותרים.

כיצד להגיש תביעות תאונות עבודה?

התייעצות עם עורך דין מנוסה ומומחה בתחום תאונות עבודה וקבלת ליווי וייעוץ משפטי, מהווה צעד ראשון וחשוב ביותר. עורך הדין יספק לכם מעטפת שירותים משפטיים מקצועית לאורך כל הדרך עד לקבלת התגמולים. מיד לאחר התרחשותה של תאונת עבודה, יש לדווח למעסיק על האירוע, לתעד ולאסוף עדויות לאירוע ולנזקים באמצעות מסמכים ותצלומים של מקום האירוע, השעה בה התרחשה התאונה, הנזקים והפציעות וחשוב לרשום את שמותיהם של העדים שנכחו במקום בזמן האירוע. במידה ויהיו לכם הוצאות כלשהן כתוצאה מהתאונה, יש לשמור את הקבלות והחשבוניות השונות שקיבלתם ולאסוף את המסמכים הרפואיים שתקבלו דוגמת צילומים שתערכו בבית החולים וזאת במידה והתפניתם לשם.

הגשת תביעה לתאונת עבודה למוסד לביטוח לאומי

במידה ונפגעתם בעבודה ואיבדתם את היכולת לעבוד, אתם צפויים להיות זכאים להגיש תביעה מול המוסד לביטוח לאומי ולקבל פיצוי מתאים ודמי פגיעה לפרק זמן של 91 יום. במקרים של נכות או נזקים קבועים, אתם צפויים לעמוד בפני וועדה רפואית שתקבע לכם את אחוזי הנכות, כך שיועבר לכם מענק קבוע או תשולם לכם קצבת נכות. כדי שתאונה תחשב לתאונת עבודה שני תנאים צריכים להתקיים: האחד - התאונה התרחשה במהלך שעות העבודה של הנפגע והשני – יש קשר ישיר בין הפגיעה לעבודה. גם תאונה שאירעה תוך כדי נסיעה או הליכה של עובד מביתו למקום העבודה או בדרך חזרה ממנה, נחשבת לתאונת עבודה והנפגע יכול לדרוש פיצוי בגינה מהמוסד לביטול לאומי. לאחר שמיציתם את הזכויות שלכם מול הביטוח הלאומי, חשוב לבדוק אפשרות להגשת תביעה כנגד המעסיק או גורם אחר שקיים חשד כי הוא התרשל.

תביעות תאונות עבודה - תביעות נזיקין נגד המעביד

במידה והתאונה במקום העבודה התרחשה בשל רשלנות מצד המעסיק, לדוגמא - חשמל חשוף, אי גידור שטח מסוים וכו', יש אפשרות להגשת תביעת נזיקין נגד המעסיק שיצטרך להעביר לכם פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לכם. משרד עורך דין יובל אור מתמחה בתחום דיני עבודה ונזיקין ומעניק ייצוג וליווי משפטי ומענה מקצועי בתחומים הבאים: תביעות תאונות עבודה, נזקי גוף ונפש, מימוש זכויות המוסד לביטוח לאומי ועוד.

תביעה לתאונת עבודה

תביעה לתאונת עבודה על כל מעסיק חלה החובה לספק לעובד תנאי עבודה בטוחים וסבירים ובכל מקרה של תאונת עבודה, הרי שלעובד עומדת הזכות להגשת תביעה לתאונת עבודה במטרה לקבל פיצוי ראוי והולם. לדוגמא, כאשר ישנה מכונה תקולה במפעל, המעסיק חייב לתקנה ולא לאפשר לעובד שלו לעבוד על מכונה בלתי תקינה. במקרה בו אירעה תאונת עבודה, במקרה שכזה, כל פציעה שתגרם לעובד במהלך העבודה עם המכונה, בהחלט עשויה לחייב את המעסיק במתן פיצויים לעובד בשל עוולת רשלנות, החלה גם במצבים של רשלנות אקטיבית בפועל וגם במקרים של מחדל – דבר או פעולה שלא נעשו ע"י המעביד. בכל מקרה בו אירעה לכם תאונת עבודה ונגרם לכם נזק כלשהו, חשוב לפנות לעורך דין מומחה בתחום תאונות עבודה, שיעניק לכם ליווי וייעוץ משפטי מקצועי במטרה למצות את זכויותיכם.

הגשת תביעה לתאונת עבודה

בהתאם לחוק במדינת ישראל, כל עובד שנגרמה לו תאונת עבודה אינו אמור וצריך לעשות שימוש בימי המחלה שצבר לאורך השנים. תאונת עבודה תזכה את העובד באפשרות לפנות למוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעה לתאונת עבודה. באופן כללי, בכל הנוגע לתאונת עבודה.

מיצוי זכויות וקבלת פיצוי הולם

בכל מקרה של פיצוי בגין תאונת עבודה ולאחר שהתביעה תוכר כתאונת עבודה, ניתן לקבל באופן אוטומטי 91 ימי ולאחר מכן, במקרה של תאונת עבודה בה ימי המחלה יימשכו מעבר ל- 91 יום, ניתן לפנות בהגשת תביעה לנכות במוסד לביטוח לאומי ולבדוק את הזכאות. במקרים חמורים בהם נגרמו לעובד נזקים קשים, ניתן לבחון אפשרות להגשת תביעה על פי תקנה 18 א' שהינה תביעה להכרה בעובד כנכה נזקק.

ייעוץ וליווי משפטי בהליך הגשת תביעה לתאונת עבודה

עורך דין מומחה לתאונות עבודה, יסייע בידכם כבר בשלב הראשוני במתן הכוונה ואף בהליך ההכרה במסגרת הגשת תביעה לתאונת עבודה ותביעת נזיקין נגד המעביד. בכל מקרה של תאונת עבודה בה יש רשלנות מטעם המעסיק, על המעסיק מוטלת החובה לפצות את העובד וללא ספק, עורך דין מומחה ומנוסה בתחום תאונת עבודה יפעל ויסייע במטרה לממש בצורה יעילה ובמהירות את הזכויות של הנפגע מול המעסיק.

עורך דין תאונות עבודה מנוסה ומקצועי

משרד עורך דין יובל אור, מתמחה במתן ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בתחום דיני עבודה ונזיקין. עורך דין יובל אור: " תאונות עבודה זהו נושא רגיש שכן כל עולמו של הועבד חרב עליו בריאותית נפשית וכלכלית ולכן חשוב לי לתת ליווי אישי מקצועי ישיר ומתמשך עד למימוש קבלת הפיצויים הראויים"

התמודדות עם תאונה – בליווי של עו״ד תאונות עבודה

בכל מקום עבודה יש פעילות פיזית כזו או אחרת ו‏היא משימה ממש לא פשוטה. בין שמדובר על אתר בנייה פעיל ובין שמדובר על מפעל גדול או משרד קטן , עבודה ממושכת לאורך שעות היום יוצרת תמיד סיכון לפציעות ופגיעות במקום העבודה. ‏ואם התרחשה התאונה במקום העבודה שלכם, אז אתם חייבים לקחת אחריות ואתם צריכים לפנות בהקדם האפשרי לעזרתו של עוד תאונות עבודה מקצועי וביומן וכמון לקבלת טיפול רפואי, כדי לפעול בצורה הכי ישירה שיש ולדאוג לאינטרסים שלכם. היכולות של משרד עורך הדין יובל אור לספק שירותי עוד תאונות עבודה, הן בדיוק מה שאתם מצפים לקבל ‏ולכן חשוב לכם להרים טלפון מוקדם ככל האפשר לשיחת ייעוץ ראשונית.
לחץ כאן

לקיחת אחריות היא לא מילה גסה

תאונות יכולות לקרות בחיים בכל רגע נתון. אף אחד לא מתכוון לעשות תאונה במקום העבודה שלכם. אבל האירוע כבר קרה, והשלכות שלו משפיעות על כל אנשי הצוות שלכם. ‏ולכן, הליווי המקצועי של עוד תאונות עבודה הוא לא רק עניין של הגנה משפטית אלא היכולת לטפל באופן ההוגן והנכון בסיטואציה שנוצרה. ואם אתם תובעים את העסק בבית המשפט, ‏אז חשוב לכם גם לעמוד על מלוא הזכויות שלכם. ‏אבל העיקרון המנחה הוא לדאוג להתנהלות תקינה של תהליך הפיצוי, ולהתמודד עם אירוע התאונה שלכם באירוע באופן הנכון והמקצועי ביותר.
לחץ כאן

עורך דין תאונות עבודה עוזר לכם לשמור על הזכויות שלכם

לטפל בתהליך משפטי באופן הנכון,. ‏ככה שיש להם אינטרס לפנות למשרד עורך הדין יובל אור כבר בשלב מוקדם יחסית של הדברים, ולנסות לבנות את תוכנית העבודה המקצועית הנחוצה לכם לשם מימוש זכויותיכם מול הביטוח הלאומי ובמקרה הצורך אף בתביעת המעסיק באופן ישיר. אין מאמר זה מהווה יעוץ משפטי וכל מקרה לגופו יש לפנות לקבלת יעוץ משפטי פרטני בהתאם לנסיבות. לשון המאמר מופנית ללשון זכר ונקבה כאחד.
לחץ כאן
הקודם
הבא

צרו איתנו קשר וקבלו ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

דילוג לתוכן