עורך דין פיטורים

פיטורים ללא שימוע פיטורים ללא שימוע, הינם אקט חסר תום לב ומשפיל הפוגע ביחסי עבודה ויוצר מחלוקות שניתן  למנוע מראש, הליכים שונים בבית הדין לעבודה

קרא עוד »

זכויות עובדים

דיני עבודה הם תחום רחב, שעוסק במערכת הזכויות והחובות בין העובדים לבין המעסיקים. דיני עבודה כוללים נושאים רבים, שמצריכים ידע רב וניסיון כדי להתמודד עם

קרא עוד »

מערכת היחסים שבין עובד למעביד היא מערכת יחסים המעוגנת בחוק בצורה די מפורטת. החוק הישראלי מסביר מה הן הדרישות מבחינת המעסיק ‏אלו חובות יש למעסיק, ומה הן הזכויות של העובד אל מול המעביד. יחד עם זאת, יש מקרים שבהם יש מחלוקת בין הצדדים השונים, ואפילו סכסוך עבודה במקרים מסוימים. במצב כזה לכל אחד מן הצדדים יש את הזכות להתייעץ עם עורך דין לדיני עבודה, ולהחליט איך לפעול על מנת לשמור על הזכויות. עורך הדין יובל אור מציע שירותי עורך דין לדיני עבודה ללקוחות אשר מעוניינים להתמודד עם מחלוקות אשר צצות בעניין יחסי עובד מעביד, וצריכים לחשוב בצורה אסטרטגית ‏על מערכת היחסים שבין העובד לבין המעביד.

החשיבות של עורך דין לדיני עבודה – בעסקים קטנים

‏במיוחד כאשר אתם מועסקים בחברה קטנה, הזכות שלכם לקבל ייעוץ של עורך דין לדיני עבודה היא מהותית. גם אם אתם העובד וגם אם אתם המעביד, מערכת היחסים בעסק קטן היא אינטימית יותר, ולפעמים אתם לא מרגישים בנוח לעשות פעולות אף על-פי שאתם יכולים לעשות אותם. כמו כן, כאשר יש הפרה של זכויות, למשל פיטורין במהלך היריון או פיטורין ללא הודעה מוקדמת, לעובדים קשה יותר לדרוש את הזכויות שלהם בגלל שהם מרגישים שאין להם כוח. לכן, החשיבות ‏של ייעוץ מקצועי של עורך דין לדיני עבודה היא קריטית, והיא יכולה לעזור לכם לקבל את כל הזכויות שלכם בדיוק על פי החוק.

פנייה לבית המשפט היא גם אפשרות

‏ ‏במקום עבודה שבו לא שומרים על הזכויות שלכם, יש חשיבות לפנות לעורך דין לדיני עבודה כבר בתחילת הדרך, עורך דין שלכם בונה את המסמכים המשפטים שעוזרים לכם להתמודד עם התהליך, מייצג אתכם אל מול המעסיק או העובד, כמו גם אל מול בית המשפט. ובעיקר נותן לכם את התמיכה שאתם צריכים לקבל. ולכן אתם רוצים לפנות לעזרתו של עורך דין מקצועי כמו עורך דין יובל אור, ויפה שעה קודם.

אין מאמר זה מהווה יעוץ משפטי וכל מקרה לגופו יש לפנות לקבלת יעוץ משפטי פרטני בהתאם לנסיבות.

לשון המאמר מופנית ללשון זכר ונקבה כאחד.

דיני עבודה עורך דין, מדובר במקצוע אשר יתכן וכל עובד במהלך חייו התעסוקתיים יצטרך לפגוש, מדובר בתחום רווי חוקים וזכויות שעובדים רבים עלולים לפספס משום שלא נחשפו אליהם, את רוב שעות חיינו נבלה במסגרת העבודה וכיום דיני העבודה נותנים מענה אף לנושאים שבעבר לא היה להם מענה ברור כמו: פיצויים עקב התנכלות והתעמרות וכן פיצויים עקב אי עריכת שימוע לפני שינוי תנאי העסקה או לפני פיטורים.

דיני עבודה עורך דין – תחומי ההתמחות והשירותים

מומלץ להימנע מלנסות לפעול באופן עצמאי בכל הנוגע להפרת זכויות במקום העבודה, שכן פער המעמדות והכוחות, עלול להוביל אתכם לייאוש וההליכים הבירוקרטיים הינם סמוכים ומתישים. ליווי משפטי, יקל עליכם באופן משמעותי, יסיר מכם דאגות ולחצים ויבטיח כי האינטרסים והזכויות שלכם יישמרו וימוצו עד תום.

חשוב להדגיש כי עורך דין דיני עבודה עוסק גם במקרים שעל פניו אינם קשורים לנושאים כספיים בחוקי עבודה מוכרים לנו כו תשלום שעות נוספות או תשלום ימי חופשה, לדוגמא מקרים בהם עובד חש שהושפל ע"י מעסיק או שנפגע נפשית או פיזית. במקרים כאלה בהחלט ניתן לדרוש פיצוי כספי, למרות שהפגיעה במהותה אינה כספית ולכן מומלץ בכל מקרה לפנות לעורך דין מומחה לדיני עבודה.

מיצוי זכויות ושמירה על אינטרסים חיוניים

הליווי המשפטי הינו מועיל וחשוב גם במצבים בהם העובד עומד לבצע צעד דוגמת התפטרות וזאת בזמן שהוא מצוי בסערת רגשות. במקרים אלה, עורך דין מומחה ומיומן יוכל לספק תמונה ופרספקטיבה רחבה, לתת הנחיות וטיפים כיצד נכון להתנהל ויאפשר לעובד לראות את המצב האובייקטיבי שלו בבהירות. ישנם עובדים שמסוגלים לבצע מהלך של התפטרות ללא כל מחשבה וזאת בשל תחושת זעם ועלבון ובכך לאבד זכויות רבות. משום כך, מומלץ שלא לעזוב מקום עבודה, גם אם נגרם לכם עוול ואתם חשים פגועים, בטרם אתם מתייעצים לגבי הצעד עם עו"ד מומחה לדיני עבודה וזאת במטרה שהוא יבצע בדיקה לגבי כל האפשרויות והזכויות, ינהל את ההליך בצורה מקצועית, ישמור על האינטרסים שלכם ויבטיח כי תקבלו את כל המגיע לכם על פי חוק.

ליווי אישי וישיר של עורך דין יובל אור לדיני עבודה

משרד עורך דין יובל אור, מתמחה בתחום המשפט האזרחי, נזיקין, מימוש זכויות, דיני עבודה ועוד. עורך דין יובל אור: "מבחינתי מאחורי כל תיק ישנו עולם שלם של חוויות שאדם עבר ועובר במסגרת עבודתו, התפקיד שלי הוא לא רק לתת לו יעוץ משפטי אלא גם להעניק שירות אישי לתת ביטחון וליווי אישי ובכך שהחוויה המשפטית תהיה פחות מלחיצה, אדגיש כי טובת הלקוח מעל לכל ואני פועל במסירות וללא לאות בדרך להשגת התוצאה המשפטית הרצויה ולמימוש זכויות מלא וכל זאת ביחס אישי, אחריות והגינות".

תחום דיני העבודה עוסק בכלל הזכויות והחובות של מעבידים ועובדים מכוח החוק, הסכמים אישיים וקיבוציים והוא נשען רבות על פסיקות בג"צ ובתי הדין לעבודה. שירותיו של עו"ד לענייני עבודה הינם חיוניים וחשובים במיוחד, בכל הנוגע למימוש ומיצוי זכויות עובדים ויישוב מחלוקות העלולות להיווצר ביחסי עובד – מעביד.  תחום משפט ודיני העבודה נועד להסדיר את מערכת היחסים שבין עובד למעביד, כלומר, נקודת המוצא בהחלה של משפט העבודה על מקרים ספציפיים הינה בזיהוי קיומה של מערכת יחסים, בין הצדדים, של עובד ומעביד. ליווי, ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי הניתנים על ידי עו"ד לענייני עבודה, מהווים שירות מועיל ובכל מקרה בו נתקלתם בהפרה של זכויות או שאתם חשים כי נעשה לכם עוול, מומלץ לפנות בהקדם לקבלת סיוע משפטי.

החשיבות בקבלת שירותים מקצועיים מידיו של עו"ד לענייני עבודה

משפט העבודה הינו תחום מורכב, דינאמי ועתיר בחקיקה ובפסיקה. קצב העדכונים והשינויים בתחום זה הינו מהיר ונובע ממציאות משתנה ודינאמית במערכת יחסי העבודה, מה שמחייב מעקב ועדכון שוטפים. משום כך, חשוב להתייעץ עם עו"ד דין דיני עבודה מנוסה, מומחה ובקיא בתחום דיני עבודה.

תחומי העיסוק של עורך דין לענייני עבודה כוללים בין היתר:

  • התפטרות ופיצויי פיטורין
  • הטרדות מיניות בעבודה
  • קרן השתלמות וביטוח פנסיוני
  • הרעת תנאי העסקה
  • עובדים זרים
  • סודות מסחריים

עורך דין לדיני עבודה מטפל במקרים והיבטים רבים של עולם העבודה, בהם גם מקרים ופרטים קטנים וספציפיים ואין מדובר רק על תביעות קלאסיות דוגמת פיצויי פיטורין. שירותיו של עורך דין מומחה בתחום דיני עבודה ניתנים גם באופן שוטף ורציף ולעיתים, עורך הדין מסייע ומלווה עובד או מעביד לאורך תקופה ארוכה.

מקרה שכיח של הפרת זכויות עובדים המהווה עילה להגשת תביעה, הינו הרעה בתנאי העסקה, כך שהעובד מתקשה לבצע את מלאכתו או שנגרמה לו עוגמת נפש בשל תנאי עבודה לא הוגנים, בלתי הולמים או לא חוקיים. ישנן תביעות בתחום דיני העבודה שמשפיעות על כלל החברה כמו במקרים של פגיעה בשוויון הזדמנויות בעבודה לדוגמא: במידה ואתן מרוויחות פחות רק בשל העובדה שאתן נשים, חשוב לעמוד על זכויותיכן וזאת במסגרת זכויות עובדים, לפנות לקבלת סיוע משפטי מקצועי, לדרוש ולתבוע את כל המגיע לכן על פי החוק.

פנו אל המומחים בתחום

משרד עורך דין יובל אור מתמחה בדיני עבודה ובדיני נזיקין ומספק מענה כולל ומקיף בתחומים הבאים: זכויות עובדים, נזקי גוף ונפש, מימוש זכויות תאונות עבודה ותאונות דרכים, תביעות פוליסות ביטוח ועוד. "משרדי חרט על דגלו להעניק ליווי אישי ומקצועי בתחומי משפט העבודה, ביטוח לאומי, נזקי גוף ונפש, נכי צה"ל ועוד".

עורך דין לדיני עבודה, עוסק באחד התחומים המרכזיים שמגדירים כל אחד ואחת, שכן אנו מתייחסים לעצמנו ומתארים אותנו באמצעות העיסוק והמקצוע שלנו ושואפים להצליח ולהגדיל את הכנסותינו ככל הניתן. אולם, לעיתים יחסי העבודה, היחסים שבין עובד למעסיק ותנאי ההעסקה אינם ברורים באופן מספק לצדדים ובמקרים אלה נדרש סיוע מקצועי ומומלץ לפנות ולשכור את שירותיו של עורך דין לדיני עבודה ואף לעיתים יחסי העבודה משתבשים שלא בשליטתנו.

ליווי, ייעוץ וייצוג מקצועי מידי עורך דין לדיני עבודה

לעיתים כתוצאה מאי הסכמות ואינטרסים מנוגדים בין עובד למעביד, נדרש להכניס עורך דין מומחה בתחום דיני עבודה לתמונה וזאת על מנת להבטיח את מה שמגיע לכם על פי החוק. תחום דיני העבודה כולל מגוון רחב של היבטים ונושאים משפטיים וללא ספק מדובר בתחום מרכזי וחשוב בעולם המשפט המחייב ידע מעמיק, בקיאות ומקצועיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר וללא פשרות. עורך דין מנוסה ומומחה בתחום דיני העבודה, מספק מענה מקצועי בכל הנוגע לימי מחלה וחופשה, הסכמי וחוזי העסקה ופרישה, הסכמי סודיות ואי תחרות, פגיעה בזכויות, הלנת שכר, יחס משפיל מצד מעסיק ועוד.

זכויות עובדים

דיני עבודה הינם קוגנטיים, כלומר לא ניתן לוותר עליהם או להתנותם לדוגמא במצב חתימה על הסכם שבמסגרתו, לכאורה, העובד מוותר על זכויות שמגיעות לו על פי החוק. הזכויות שנכללות בחוקי המגן, נועדו לשמור על איזון שבין מעסיק לעובד ולמנוע פגיעה העלולה להיווצר כתוצאה מפערי המעמדות והכוחות.

משרד עורכי דין מוביל ומנוסה בדיני עבודה ונזיקין

משרד עורך דין יובל אור מעניק ייעוץ וליווי משפטי איכותי ומקיף לעובדים ומעסיקים הכולל סיוע במימוש זכויות סוציאליות כחלק מיחסי עבודה, ייעוץ מקצועי לפני הליך שימוע וייצוג בהליך עצמו, ניסוח ועריכה של הסכמי עבודה, ייצוג בכל הערכאות המשפטיות ועוד. בנוסף, משרדי מספק מענה מקיף בתחומים נוספים: דיני נזיקין – נזקי גוף ונפש, מימוש זכויות והגשת תביעות לביטוח הלאומי, תביעות פוליסות ביטוח, תאונות עבודה ותאונות דרכים ועוד., עובר בייעוץ משפטי שוטף וכלה במשרדי מעניק ליווי משפטי מקיף לעובדים, אשר כולל